۰۲۱۲۲۲۰۳۵۹۰

تنظیم باد خودرو


بهترین زمان برای تنظیم باد لاستیک خودرو

تنظیم به موقع باد لاستیک خودرو در کاهش مصرف سوخت و نگهداری بهتر از لاستیک و سالم تر ماندن جلوبندی خودرو نقش مهمی دارد. پس سعی کنید به موقع باد لاستیک خودرو را تنظیم کنید تا خودرو کم استهلاک تری را داشته باشید. تنظیم باد لاستیک اتومبیل یکی از فاکتورهای تاثیرگذار در جهت کارکرد بهینه اتومبیل و عمر لاستیک است.

 

بی‌شک تنظیم باد لاستیک ماشین یکی از فاکتورهای تاثیرگذار در جهت کارکرد بهینه اتومبیل و عمر لاستیک است. تنظیم باد لاستیک هر 30 روز یک بار و یا با هر بار بنزین زدن اتومبیل دریک ماه در عین حال با تغییر درجه حرارت به میزان 10 درجه سانتیگراد و بیشتر به رانندگان توصیه می شود. 

باید دقت شود که باد لاستیک خودروها را باید هنگامی بررسی و تنظیم کرد که برای مدت حداقل 3 ساعت بدون حرکت بوده یا مسافت بیش از 2 کیلومتر را طی نشده باشد.

بنابر این اگر لاستیک ماشین بر اثر پیمایش مسافتی هرچند کوتاه گرم شده باشد، برای جبران کاهش فشار باد در هنگام تنظیم، بهتر است ان را 3 تا 5 PSI بیش از میزان توصیه شده در حالت سرد، باد کرد.

میزان فشار باد انواع لاستیک خودرو

لازم بذکر است, بروی جداره لاستیک عددی تحت عنوان حداکثر فشار باد لاستیک قید شده است , به عنوان مثال ممکن است که شماره ۳۵ PSI به عنوان حداکثر فشار باد لاستیک درنظر گرفته شده باشد, که این شماره در اصل بیانگر حداکثر فشار باد لاستیک بمنظور تحمل حداکثر وزن قابل تحمل لاستیک می‌باشد. چه زمانی باد لاستیک هاي‌ خودرا تنظیم کنیم؟
 
 
در زمان هاي‌ زیر همواره به رانندگان توصیه می شود که میزان باد لاستیک خودرو های خودرا تنظیم کنند:
 
۱. هر ۳۰ روز یک‌بار و یا با هر بار بنزین زدن اتومبیل دریک ماه
۲. تغییر درجه حرارت به میزان ۱۰ درجه سانتیگراد و بیشتر
 
 
حداکثر میزان باد لاستیک پراید بین ۳۰ تا ۳۲ درجه نرمالشه ۱۸۰ :
 
میزان باد ۳۴ الی ۳۵ فابریک ۱۶۰ 
میزان باد ۳۲ اسپورت بارینگ
میزان باد ۲۹ ال ۳۰ حتماً به فشار استاندارد ارائه شده توسط کارخانه سازنده اتومبیل توجه کنید.
 
میزان فشار باد توصیه شده برچسب داخل درب صندوق عقب، روی ستون در یا روی رکاب نوشته شده است. « مطابق شکل »
 
 
 

 

درباره ما

مجموعه اسپرت تایر رضا با بیش از 20سال تجربه در واردات و فروش انواع رینگ و لاستیک خودروهای وارداتی اعم از بنز، بی ام و، مازراتی، پورشه، تویوتا، لکسوس و ... برای اولین بار در ایران فروشگاه اینترنتی رینگ و لاستیک خودروهای وارداتی با قابلیت مقایسه بین محصولات راه اندازی نموده است.

ادامه مطلب ...

تماس باما

آدرس : تهران - خیابان شریعتی - پل رومی - بلوار صبا نرسیده به بلوار کاوه پلاک 74

تلفن تماس : 02122203590   |   تلفن همراه : 09121111422

ایمیل : info@sport-tire.com  |   سایت : sport-tire.com

تمامی حقوق سایت متعلق به اسپرت تایر رضا می باشد و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است | طراحی سایت و سئو : دانانوین