۰۲۱۲۲۲۰۳۵۹۰

زمان جابه‌جایی تایرها باهم


از زمان قدیم همواره کارشناسان خودرو و مکانیک ها بر جابجا کردن تایرهای خودرو توصیه های داشته اند و در حال حاضر که تکنولوژی تایرهای خودرو به شدت افزایش یافته، باز هم کارشناسان توصیه می کنند که تایرهای خودرو را در زمان های مناسب جابجاکنیم تا به عمر آنها اضافه شود.

یکی از مهمترین دلایل جابجا کردن تایرهای خودرو بجز افزایش عمر لاستیک ها، بالا رفتن ایمنی می باشد. این کار باعث می شود تا لاستیک های خودرو به طور یکسان و یکنواخت فرسوده شوند که همین موضوع منجر به افزایش عمر آنها می گردد. در حقیقت با جابجا کردن تایرهای خودرو می توان عمر مفید لاستیک های ماشین را افزایش داد. در ادامه می توانید با خواندن مقاله، نحوه صحیح جابجا کردن لاستیک های خودرو را یاد بگیرید.

چرا جابجا کردن تایرهای خودرو مهم است؟

با کمی دقت به نحوه عملکرد لاستیک ها محور جلو و عقب خودروها می توان فهمید که فرسودگی لاستیک های محور عقب با لاستیک های محور جلو متفاوت است. این فرسایش همچنین در مورد خودروهای دیفرانسیل جلو بیشتر است و البته اغلب خودروهای موجود در ایران هم دیفرانسیل جلو می باشند. در زمان های پارک دوبل، هنگام عبور از پیچ ها و در کل چرخش فرمان، فشار وارده به چرخ های جلو بیشتر شده و در عین حال تغییر فشار زیادی را در چرخ های عقب نداریم. همچنین در خودروهای دیفرانسیل جلو، اصطکاک لاستیک های جلو با سطح جاده بیشتر است و گرمای بیشتری هم تولید می کند و تکمام این عوامل دست به دست هم می دهند که تایر های جلو زودتر فرسوده شوند که راهکار جلوگیری از آن هم همین تعویض و جابجا کردن تایرهای خودرو می باشد.

به طور معمول میبایست هر 7000تا 1000 کیلومتر لاستیکها بصورت چرخشی جابجا شوند. 

انواع الگوهای چرخشی به شرح زیر میباشند.

*** الگوی چرخش Forward Cross:

این الگو برای خودرو های دیفرانسیل جلو استفاده می شود.

*** الگوی چرخشی Rearward Cross:

 این الگو برای خودرو های دیفرانسیل عقب و چهار چرخ متحرک استفاده میشود.

*** الگو های چرخشی X-Cross ضربدری:

این الگو  برای خودروهای دیفرانسیل عقب و وسایل نقلیه با درایو ۴ چرخ استفاده میشود.

اما همچنین می تواند به عنوان جایگزینی برای روش به جلو صلیب برای خودروهای دیفرانسیل جلو استفاده می شود.

*** الگوی چرخشی Front-to-Rear & Rear-to-Front 

این الگو برای وسایل نقلیه ای که مجهز به لاستیک جهت دار که در محور جلو و عقب از همان اندازه لاستیک استفاده می شود.

*** الگوی چرخشی Side-To-Side

در درجه اول برای وسایل نقلیه مجهز به لاستیک غیر جهت دار با اندازه های مختلف در محور جلو و عقب استفاده می شود.

لاستیک زاپاس را چه کنیم؟

اگر لاستیک زاپاس هم اندازه ۴ لاستیک بعدی میباشد باید با توجه به الگو های چرخش موجود در دفترچه خودرو  از آن استفاده کرد و یا آن را به عنوان لاستیک عقب راست وارد الگو ها کرد.

از لاستیک یدکی موقت نمی توان در چرخش تایر استفاده کرد.

 با این حال، این مهم است که به یاد داشته باشیداگر وسیله نقلیه دارای قطعات مکانیکی معیوب و یا دارای فشار باد نا مناسب باشد چرخش تایر به تنهایی نمی تواند مانع سایش سریع یا ناهموار تایر گردد.

 

 

درباره ما

مجموعه اسپرت تایر رضا با بیش از 20سال تجربه در واردات و فروش انواع رینگ و لاستیک خودروهای وارداتی اعم از بنز، بی ام و، مازراتی، پورشه، تویوتا، لکسوس و ... برای اولین بار در ایران فروشگاه اینترنتی رینگ و لاستیک خودروهای وارداتی با قابلیت مقایسه بین محصولات راه اندازی نموده است.

ادامه مطلب ...

تماس باما

آدرس : تهران - خیابان شریعتی - پل رومی - بلوار صبا نرسیده به بلوار کاوه پلاک 74

تلفن تماس : 02122203590   |   تلفن همراه : 09121111422

ایمیل : info@sport-tire.com  |   سایت : sport-tire.com

تمامی حقوق سایت متعلق به اسپرت تایر رضا می باشد و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است | طراحی سایت و سئو : دانانوین